Kup cegiełkę na rozwój Banbye

O nas

Niezależna platforma wideo BanBye została stworzona dzięki wsparciu darczyńców przez
Niezależne Polskie Media sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 100, 00-807 Warszawa
NIP: PL7010999925 KRS: 0000863343 REGON: 387280778
Nr konta: 32 1020 4900 0000 8402 3321 0095

Jak pomagamy?

Platforma BanBye powstaje, abyśmy mogli na zawsze pożegnać cenzurę w internecie oraz bany, które w innych mediach społecznościowych są już codziennością. BB to niezależna platforma video, którą tworzymy w obronie takich wartości jak: patriotyzm, rodzina, religia katolicka oraz prawda w cyberprzestrzeni. Projekt powstaje tylko i wyłącznie z darowizn od indywidualnych darczyńców, z polskiego kapitału. Chcemy, aby służył wszystkim internautom do poszukiwania informacji, które często są tuszowane lub blokowane w innych mediach.

Z uwagi na początkową fazę rozwoju technologicznego i ogromne środki finansowe potrzebne do realizacji projektu, obecnie na BanBye mogą publikować tylko twórcy ocenzurowani w innych mediach. Filmy, które zamieszczają na BB twórcy, są zabezpieczone przed usunięciem: przechowujemy je na bezpiecznych serwerach i w dodatkowych kopiach, aby użytkownicy mieli zawsze do nich dostęp.

Dlaczego nadal potrzebujemy Twojego wsparcia?

Na platformie BanBye nie może zabraknąć narzędzia do transmisji Na Żywo. Jest to wpisane w naszą misję, która mówi, że nie cenzurujemy twórców na BanBye, a w relacjach live widać rzeczywistość bez manipulacji.

Transmisje live to jeden z najbardziej poszukiwanych typów przekazu w internecie, ponieważ jest wiarygodny, nie upiększa rzeczywistości, nie moderuje jej – pokazuje prawdę, bo tylko prawda jest ciekawa.

Chcemy rozwijać BanBye zgodnie z oczekiwaniami widzów, którzy przywykli do standardów wypracowanych przez BigTech. Budowa narzędzia do nadawania i odbierania relacji na żywo, czyli tzw. live na BanBye jest konieczną drogą rozwoju tej niezależnej platformy video. Dążymy do tego, aby jak najrzetelniej i na bieżąco pokazywać otaczającą nas rzeczywistość bez cenzury. Znamy naszych widzów i wiemy, że potrzebują oni natychmiastowej informacji, interakcji i możliwości zareagowania np. pisząc komentarz na chacie w czasie rzeczywistym.

Byśmy mogli stworzyć narzędzie do transmisji na żywo potrzebujemy wsparcia finansowego w kwocie 331 000 zł.

Na tę kwotę składają się takie zadania do realizacji jak:

rozbudowa CDN (Content Delivery Network) budowa sieci węzłów komputerów obsługujących widzów z całego świata,

budowa skalowalnego systemu transkoderów dedykowanego do transmisji danych, czyli systemu, który automatycznie reaguje na zmieniająca się liczbę relacji na żywo,

budowa narzędzia do obsługi transmisji w panelu dla twórców BanBye.

budowa czatu on-line

Kiedy będą możliwe transmisje na platformie BanBye?

Jeśli uda nam się zebrać kwotę 331 000 zł , a mocno wierzymy, że ze wsparciem naszych darczyńców jest to możliwe, to:

1 sierpnia br. na kanale Klubu Wolnych Mediów na BanBye – zrealizujemy pierwszą, pilotażową relację na żywo z wydarzeń zorganizowanych w celu upamiętniających bohaterów Powstania Warszawskiego. Transmisja będzie nadawana między innymi z budynku PAST-y w Warszawie.

11 listopada br., podczas Marszu Niepodległości możliwość realizacji własnych programów na żywo otrzymają wszyscy twórcy na BanBye, jeśli tylko będziemy mogli zapewnić stabilność pracy narzędzia.